PTCCL05H160HBC083
- Mfr.Part #
- PTCCL05H160HBC083
- Manufacturer
- Vishay
- Package/Case
- Datasheet
PTCCL05H160HBC083
- Description
- PTC RESET FUSE
- Stock
- 125
- Quality
- Manufacturer :
- Vishay
- Product Category :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 16 mA
- Current - Max :
- Current - Trip (It) :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 265V